“به نام دوست”

سلام
شاید بپرسید که این جمله را واقعا وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته است؟

 

بگذارید از اول ماجرا شروع کنیم//

نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات ایران

در واقع استارتاپ کانکتیت به دعوت از پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات 2018 تهران دعوت شده بود. این سمپوزیم در تاریخ 27 و 28 آذرماه سال جاری از ساعت 8:30 صبح تا 4 بعد از ظهر در محل این پژوهشگاه برگزار گردید. مهمترین محورهای این سمپوزیوم شامل بیگ دیتا، 5G ، امنیت اطلاعات، اینترنت اشیاء، رایانش ابری، بلاک چین، اقتصاد ICT ،مدیریت شبکه، سیستم های شبکه، ارتباطات نوری، ارتباطات کوانتومی، ارتباطات ماهواره، شبکه های بی سیم، رگولاتوری و استراتژی توسعه شبکه بود.
این سمپوزیوم هر دو سال یکبار و با هدف ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی، بنیادی و کاربردی و همچنین تبادل نظر علمی متخصصان و صاحب نظران و علاقمندان به توسعه مخابرات و فناوری اطلاعات در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود.
چهار کمیته‌ی علمی، بین الملل، سیاستگذاری و اجرایی که شامل اعضای هیات علمی پژوهشگاه، دانشگاه ها، سازمان های تابعه و دانشگاه های خارج از کشور مسئولیت اجرای آن را بر عهده دارند و فعالیت های ارسال فراخوان دعوت به ارائه مقاله، پیشنهاد ارائه کارگاه، شرکت در نمایشگاه جانبی سمپوزیوم برای شرکتها–سازمان ها–دانشگاه ها و برنامه ریزی برای برگزاری رویداد چالش نوآوری با ورود شرکتهای استار تاپ را انجام می دهند.

شرکت هایی همچون همراه اول، ایرانسل، آسیاتک، فناپ تلکام، شاتل موبایل، مبین نت، گسترش ارتباطات مبنا، ارتباطات کوه نور و شرکت مخابرات ایران نیز در کنار 16 استارتاپ برتر حضور داشته و در ورودی این سمپوزیوم دارای غرفه هایی برای معرفی محصولات خود بودند.

 

بازدید وزیر از غرفه ها
بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از غرفه های استارتاپی اتفاق بسیار خوبی در جهت افزایش اهمیّت حضور استارتاپ ها در این اکو سیستم بود. هر استارتاپ به صورت خلاصه چکیده ای از فعالیت خود را شرح میداد و در صورتی که می توانست نظر ایشان را جلب نماید، امکان بررسی کسب و کار خود را توسط کارگروه وزیر محترم فراهم می کرد.
استارتاپ کانکتیت پس از شرح سامانه‌ی خود و خدماتی که می توانست برای اماکن عمومی ایجاد کند، قفل بازنشده‌ی بازاریابی خود را از زبان وزیر شنید:

آخه کی توی اصفهان اینترنت رایگان میده!!!

پس از خنده‌ی حضار از این جمله‌، وزیر ادامه داد:

برای انجام این کار باید با شرکت مخابرات و آسیاتک همکاری کنید چون اون ها زیرساخت لازم شما رو دارن، اگه می خوان توی اماکن عمومی شهرتون فعالیت کنین.

با بیان ممانعت هایی که تاکنون سازمان های مختلف جهت پیاده سازی این سامانه در امکان عمومی انجام داده اند، ایشان قول مساعدت به تیم کانکتیت دادند.

 

در حاشیه این سمپوزویم 24 غرفه حضور داشتند و وزیر از تمامی آن ها بازدید کرد.

 

حضور تیم کانکتیت در برنامه های سمپوزیوم
در روز اول این سمپوزیوم و پس از سخنرانی جناب وزیر افرادی صاحب سبک به تناسب موضوعات در راستای محورهای نمایشگاه و در سالن پژوهشگاه به ترتیب معرفی شده و مباحث خود را ارائه دادند. یکی از جالب ترین سخنرانی های که تیم کانکتیت در آن حضور داشت، معرفی اکو سیستم استارتاپی ایران و جهان از زبان مدیر نوآوری دیجی کالا آقای روح الله رحمانی بود. ایشان کلیات و جزئیات مشکلات استارتاپ ها را بررسی کرده و راهکار خود را ارائه دادند.
پس از آن و در مرحله‌ی بعدی برنامه، افراد حاضر متناسب با موضوعات مورد علاقه‌ی خود بین کلاس هایی که موضوع هدفمندی را ارائه می کردند، حاضر شده تا امکان تعامل بیشتر با آن موضوع را داشته باشند.

از بین برنامه هایی که در این روز برگزار شد، آخرین برنامه‌ پنل گفت و گویی بین افرادی همچون مدیر نوآوری دیجی کالا و معاون فناوری و نوآوری  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس مخابرات ایران و چند تن از بزرگان حوزه IT تشکیل گردید. در این پنل هر یک از اعضای 15 دقیقه در مورد به ایراد سخن می پرداختند که مباحث بسیار جالبی پیرامون فعالیت های استارتاپی مطرح شد. در پایان نیز مخاطبین سوالات خود را از اعضای پنل می پرسیدند.

با میزبانی شرکت هواوی و همراهی پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از 2 استارتاپ کانکتیت و اسپاتی پات جهت صرف شام در هتل پارسیان کوثر به همراه تمامی شرکت هایی که به صورت اسپانسر یا به عنوان حامی در این سمپوزیوم حضور داشتند، دعوت به عمل آمد.

در روز دوم دیگر خبری از هیاهوی روز اول این سمینار نبود و افراد بسیار کمی در آن حضور پیدا کردند.
تمامی هزینه های این سمپوزیوم نیز برای استارتاپ هایی که در آن حضور داشتند رایگان بود.

 

و در پایان … تشکر
هرچند که ما با شرکت های ایرانسل، همراه اول و دیجی کالا توانستیم ارتباطات مناسب را برقرار کنیم اما خبر بهتر آشنایی ما با یک تیم خوب بود /اسمارتی پات/ این استارتاپ به مدیریت آقای علیرضا کریمیان تونسته نظر افراد زیادی را به خودش جلب نماید. گلدان هوشمند ایده ای مناسب جهت افرادیست که دغدغه حفاظت و نگه داری از گل های خود را دارند و مایل به کنترل دما، رطوبت خاک، میزان نور و … گیاه یا گل محیط خود را از طریق یک اپلیکیشن مخصوص را داشته باشند.
در ضمن از آشنایی با آقای پویان ابراهیمی نیز بسیار خرسند و مشعوف شدیم.

و در پایان هم از آقای ترکمان بابت تلاشی که جهت حضور استارتاپ ها در این سمپوزیوم داشتند، تشکر و قدردانی می کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *